Microsoft Exchange Mail Nedir ?

Microsoft Exchange Mail, Microsoft tabanlı bir yazılım olup kurumsal organizasyonların kullandığı ve bu organizasyonlar için ideal e-posta servisidir.

Microsoft Exchange Mail Nedir ?

Microsoft Exchange Mail Nedir ?


Microsoft Exchange Mail, Microsoft tabanlı bir ürün olup kurumsal organizasyonların kullandığı ve bu organizasyonlar için ideal mail servisidir. Kesintisiz e-posta trafiği özelliği haricinde takvim, kişiler ve notlarınıza da web tabanlı olarak anında erişim olanağı sağlamaktadır.

Microsoft Exchange Mail, telefonda, tablette, masaüstünde ve web’de  kısacası istediğiniz yerde maillerinize erişim olanağı ile zengin ve kurumsal düzeyde mail deneyimini sizlere sunarak daha fazla başarmanıza olanak sağlar.

 

 


Microsoft Exchange Mail İle Neler Yapabiliriz ?


Bulut Teknolojisi ile oluşturulmuş mimaride e-posta kutusu ve kullanıcı erişim rolleri bir arada var olduğundan, dağıtımlarınızı daha kolay planlayabilir ve ölçeklendirebilirsiniz.

Yönetim paneli özelliği ile ana sayfanızdan kullanım istatistiklerinizi kontrol edebilirsiniz.

Hesaplar sayfasından yeni hesaplar oluşturabilir ve maillerinizin bağlantı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Rehber sayfası ile var olan kişileri görüntüleyebilir ve yeni kişiler ekleyebilirsiniz.

Grup sayfasından mail gruplarınızı takip edebilirsiniz.

Takvimler sayfasından randevularınızı kontrol edebilir ve yapılacak işlerinizi not edebilirsiniz.

Geçmişe dönük yaptığınız işlemler görüntüleyebilirsiniz.

 

Kurumlar Neden Microsoft Exchange Kullanmalı ?


Microsoft Exchange Mail Server, sıradan bir e-posta hizmetine göre daha kaliteli çözümler sağlamaktadır. 

Normal bir mail hizmetinde e-postalarınız belirli bir zaman dilimi sonrasında silinmeye başlanacaktır. Exchange Mail ile tüm mailleriniz sunucular üzerinde depolanmaktadır. Bu sayede firmanızı ilgilendiren ve ileride karşılaştığınız problemleri çözmenizde faydalı olacak veriler güven içerisinde saklanmış olacaktır. 

Bu verilerin istenilen zamanda erişilebilir olması ve herhangi bir şekilde yetkisi olmayan kişiler tarafından okunmaması en önemli özelliklerindendir. 
Kurumsal mail transfer sayesinde, şirket alan adı ile sorunsuz e-posta transferi sağlayabilirsiniz.

Tüm randevularınızı ve toplantılarınızı kontrol edebilir dilerseniz diğer çalışanlara da toplantı ve etkinlikleri buradan yazabilirsiniz.