Microsoft Office 2019 yayınlandı!

Microsoft Office 2019 bugün itibariyle Windows ve Mac için dağıtılmaya başlandı. Yeni sürümle birlikte kullanıcıları hangi yenilikler bekliyor? Gelin yakından bakalım.

Microsoft Office 2019 yayınlandı!

Microsoft Office 2019 dağıtılmaya başlandı..!


Microsoft’un henüz servis etmiş yeni Office sürümüyle birlikte Office 365 servisinin sil baştan baştan yapılandırıldığını görmekteyiz.

Yeri sürümüyde ayrıca Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access ve Publisher için çeşitli yenilikler de kullanıcılara sunuldu.

Microsoft’un kullanıcılara sunduğu yeniliklerin arasında tüm Office uygulamalarına taşınabilecek bir şerit ve kalem kutusu özelleştirmeleri de yer alıyor. Yeni sürümle birlikte Word için de önemli özellikler sunulmuş durumda.

Yeni sürüm, Microsoft Word’e odaklanma modunu erişilebilirlik iyileştirmelerini ve bir teknik tercümanı da beraberinde getiriyor. PowerPoint içinse bambaşka bir kategoride yeni sürümle birlikte Morph geçişleri, SVG ve 3D model, 4K çözünürlükteki videoların dışa aktarımı ve dahili tıklamalı dizileri oynatma özelliklerinin kullanıcılara paylaşıldığını görmekteyiz.

Microsoft yeni Office sürümüyle beraber işletmeler için Skype Business Server 2019, SharePoint Server 2019 ve Project Server 2019 ve Exchange Server 2019′un önümüzdeki haftalarda kullanıma sunalacağını da duyurdu.

İlk etapta ticari toplu lisans müşterileri için yayınlanan Office 2019’un ilerleyen haftalarda diğer ticari ve bireysel müşteriler için kullanıma sunulacağını da belirtelim.